כל הפוסטים צילום

איך לצלם על רקע לבן ולשמור על זה מעניין

How to Shoot on A White Background

אני מאוד אוהבת תמונות לבנות ומוארות. אבל אני גם מוצאת שלפעמים אילו התמונות שהכי קשה לצלם. למה? כי רקע לבן יכול להיות ממש משעמם אם לא עושים את זה נכון. אז אם אתן שולטות במצלמה שלכן, יש לכן מקור אור מעולה והעומק שדה הוא בדיוק מושלם והתמונה עדיין משמימה – הפוסט הזה בשבילכן.

DSC_7695

תסתכלו טוב טוב על התמונה הזו, היא מוארת היטב והמוצרים בפוקוס וחדים. אבל – חסר בה משהו. בעוד שרקע לבן הוא מאוד יפה הוא פשוט לא מספיק לבדו לטעמי, תמונה טובה צריכה משהו קצת יותר מעניין. במקרה הזה המוצרים שצילמתי היה לבנים אבל עדיין רצית שהפוקוס יהיה עליהם. למרות זאת לא רציתי שהתמונה תהיה כל כך דומ מימדית כמו שהיא כשיש רק רקע לבן.

DSC_7696

הוספתי איזה משהו קטן מאותה משפחת גוונים, שחור ולבן, לרקע. אני ממש אוהבת להוסיף את המיכל הריק של נר הDiptyque שלי שיש בו מקלות צמר בתמונות כי זה מוסיף משהו מעניין אבל לא מסיח את הדעת. בגלל ששני המוצרים שלי היה לבנים מצאתי שגם עם התוספת הזו התמונה היתה קצת משעממת. תמונות הן אחד הדברים שמניעים אנשים ללחוץ ולקרוא פוסטים אז חשוב לי שהן יעניינו את העין וימשכו צומת לב.

DSC_7698
DSC_7699

אז החלטתי לנסות ולהוסיף עוד כמה דברים לרקע.

DSC_7700
DSC_7706

משם זה פשוט היה עניין של לשחק קצת, לשנות את המיקומים של הדברים ברקע ושל המוצרים שעליהם הפוקוס. רציתי לשנור על ״מקום לנשימה״ בתמונה אז השארתי את הצד השמאלי של הפריים ריק, ככה שהמוצרים של Becca לא היו מסוגרים ע״י המוצרים בקרע. היה לי חשוב גם להשאיר headroom בתמונה אז דאגתי להשאיר מקום בחלק העליון של הפריים מהמוצר הגבוהה ביותר כדי שלא יחתך.

How-to

הנה כל התמונות אחת ליד השניה ככה שאפשר לראות את התהליך וההבדלים בין התמונות יותר בקלות. כל התמונות צולמו מאותה זווית בעזרת חצובה, כשאני משתמשת באותן ההגדרות במצלמה וכשמקור האור שלי הוא חלון גדול מצד שמאל שעליו יש וילון לבן חצי שקוף. הבעיה הגדולה בצילום של פריט לבן על רקע לבן זה שאין הבדלה בין האוביקט והרקע. השימוש בעומק שדה רדוד, מה שמייצר את הטשטוש ברקע, ואובייקטים ברקע מאפשר לייצר הבדל ומיקוד במה שחשוב.

בפוסט שפרסמתי על Pearl של Becca השתמשתי בתמונה אחרת אבל דבקתי לאותם העקרונות. הנה כמה פוסטים אחרים שלי עם תמונות על רקע לבן ומואר – עם קומפוזיציות ופריטים שונים ברקע:

כמו תמיד אני מאמינה שצילום צריך להיות משהו שכיף לעשות ולא איזה מטלה. קחו לכן קצת זמן ותשחקו עם הפריטים ברקע, הכי חשוב זה להנות. אם הפוסט הזה עזר לכן (או אם יש לכן שאלות) בבקשה תשאירו תגובה למטה.

3 Comments
Previous Post
ינואר 18, 2016
Next Post
ינואר 18, 2016
  • Stav Koren

    איזה יופי! תודה על הטיפים

  • Stav Koren

    אשמח לדעת באיזו עדשה השתמשת

    • אני מאמינה שזה לא הציוד אלא הצלם, ושאפשר להגיע לתוצאות יפות עם כל מצלמה גם כזו של פלאפון. קל מאוד לחשוב שעם ציוד סופר דופר התמונות יהיו יפות, אני משתמשת בניקון d7000 עם עדשת 17-55 2.8. פה מפתח הצמצם היה 3.5 כמו בעדשת קיט סטנדרטית.